Açık Erişim Politikası

Creative Commons LisansıYönetim ve Çalışma'da yayımlanan tüm makaleler "Creative Commons  Alıntı 4.0 Uluslararası Lisansı" ile lisanslanmıştır. Bu lisans; yayımlanan tüm makalelere, veri setlerine, grafik ve eklere kaynak göstermek şartıyla veri madenciliği uygulamalarında, arama motorlarında, web sitelerinde, bloglarda ve diğer tüm platformlarda çoğaltma, paylaşma ve yayma hakkı tanır. Açık erişim disiplinler arası iletişimi kolaylaştıran, farklı disiplinlerin birbirleriyle çalışabilmesini teşvik eden bir yaklaşımdır.

Yönetim ve Çalışma, yayınlanan içeriğe daha çok erişim sağlanması ve yayın süreçlerinde daha şeffaf uygulamaların yürütülmesini amaçlamaktadır.

Budapeşte Açık Erişim Girişimi Politikası

Yönetim ve Çalışma Dergisi aynı zamanda Budapeşte Açık Erişim Girişimi'nin politikasını da benimser ve yayımlanan makaleler bu çerçevede yayımlanır.   

Yönetim ve Çalışma Dergisi olarak, Budapeşte Açık Erişim Girişimi'nin “ilke bildirimlerini, strateji bildirimlerini ve taahhüt bildirimlerini yeniden onaylıyoruz. “Daha önce erişilememiş ölçüde önemli kamu yararı”na ulaşılması, “araştırmaların hızlandırılması, eğitimin geliştirilmesi, zengin ile yoksulun - yoksul ile zenginin edinilen bilgiyi paylaşması, bilgi kaynaklarının olabildiğince yararlı hale getirilmesi ve insanlığın ortak bir entelektüel iletişim ve bilgi arayışı yolunda birleşmesine zemin hazırlanması” özlemimizi yeniden onaylıyoruz.

Budapeşte Açık Erişim Girişimi'nin bilimsel yayınların açık erişimine ilişkin politikasının ayrıntılarına şu sayfadan ulaşabilirsiniz;

www.budapestopenaccessinitiative.org/translations/turkish-translation

 

 

© 2017 Journal of Managament and Labour
Creative Commons Lisansı